Schmuck Wander, 2016


This year was dedicated to Bety Majerníková, jewelry designer and artist. It was kind of hard to deal with it. I have been postponing it all the time.
Flower and leaves were ready for the brooches, which Bety was creating in those times. I get inspired and wanted to make a necklace. On one end there was Bety’s garden and on the other end my plastic brooch, cast of textile in plastic transparent material. They got united – joined by the thread, linked. And I sent it to the next artist in the project to continue.
 
Tento ročník bol venovaný Bety Majerníkovej. Dostala som kúsok jej roboty. Bolo celkom ťažké s tým začať, stále som to odkladala, napriek tomu, že som tie kúsky mala na očiach.
Kvety a listy boli pripravené na brošne, ktoré Bety v tom čase vytvárala. Inšpirovalo ma to k vytvoreniu náhrdelníka. Na jednej strane bol Betin kvet-záhrada a na druhej kus z mojej plastovej brošne, do ktorej som zalievala textilné kusy. Prepojili sa, zjednotili. Potom som vec poslala ďalšej účastníčke projektu, aby pokračovala.

Exhibition On the Table

vases IN

exhibition DEKOR 2

Schmuck Wander

exhibition DEKOR

vases Lilac

Bio-vases 6

exhibition Vase

project Cleaning

Bio-vases 0-5

BXL

Schmuck Wander

Herbarium

Čokolády/Chocolates

Prázdny